Licensed to Newtown Park, Wellington - Site License
                                      HY-TEK's Meet Manager 14/03/2016 02:29 PM
                       Requested Programme - 12/03/2016                        
                       Newtown Park Stadium, Wellington                        
                                    Results                                    
 
Girls U15 100 Metre Run
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Hannah McLeod                Lower Hutt Aac           13.14   2.5 
  2 Nicola Wheeler               Lower Hutt Aac           13.19   2.5 
  3 Libby Leikis                 Karori Athletic          16.25   2.5 
 
Girls U15 200 Metre Run
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Emily Deal                   WHAC                     29.15   0.6 
  2 Charlotte Floodsmith-Rya     Upper Hutt Athle         30.47   0.6 
  3 Libby Leikis                 Karori Athletic          34.87   0.6 
 
Men U14 100 Metre Run
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Islam Khaled-Abbas           Olympic H & C            11.61   1.8 
 
Men 14-17 100 Metre Run
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Jacob Minshull            17 StreamT/C                11.30   1.8 
  2 Issa Njovu                14 Kiwi Athletic            12.49   1.8 
 
Men U15 200 Metre Run
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  2 Cameron Morgan               WHAC                     26.64   0.8 
  3 Darin Hunt                   Kiwi Athletic            29.40   0.8 
 
Men 20-34 200 Metre Run
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Saravee Sos               25 WHAC                     22.43   0.8 
 
Men 35+ 200 Metre Run
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Mark Macfarlane           51 Wgtn Masters             26.88   0.8 
  2 Graham McPhail            48 Kiwi Athletic            28.49   0.8 
 -- David Read                80 Wgtn Masters               DNF   0.8 
 
Men U16 2000 Metre Steeplechase 0.914
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Oliver Barrass               StreamT/C              6:47.82  
 
Boys U15 60 Metre Run
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Darin Hunt                   Kiwi Athletic             8.85   1.6 
 
Men 18-19 60 Metre Run
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Aneurin Hunt              18 Kiwi Athletic             8.79   1.6 
 
Men 20-34 60 Metre Run
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Andrew Matsuoka-Webber    30 Palmerston North          7.82   1.6 
 
Men 35+ 60 Metre Run
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Mark Macfarlane           51 Wgtn Masters              8.22   1.6 
  2 Graham McPhail            48 Kiwi Athletic             8.48   1.6 
  3 David Read                80 Wgtn Masters             10.35   1.6 
 
Boys U14 100 Metre Run
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  2 Darin Hunt                   Kiwi Athletic            14.10  -1.4 
 
Girls U14 100 Metre Run
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Hannah McLeod                Lower Hutt Aac           13.32  -1.4 
 
Men 18-19 100 Metre Run
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Aneurin Hunt              18 Kiwi Athletic            14.02  -1.4 
 
Men 20-34 100 Metre Run
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Saravee Sos               25 WHAC                     11.48  -1.4 
 
Men 35+ 100 Metre Run
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Mark Macfarlane           51 Wgtn Masters             13.34  -1.4 
  2 Graham McPhail            48 Kiwi Athletic            13.68  -1.4 
  3 Gordon Cameron            59 Wgtn Masters             14.13  -1.4 
  4 David Read                80 Wgtn Masters             17.64  -1.4 
 
Boys U15 400 Metre Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Nick Smith                   Lower Hutt Aac           52.79  
  2 Cameron Morgan               WHAC                     57.73  
 
Girls U15 400 Metre Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Charlotte Floodsmith-Rya     Upper Hutt Athle       1:03.69  
 
Men 15-17 400 Metre Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Max Press                 16 StreamT/C                53.51  
 
Girls U15 1500 Metre Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Alison Andrews-Paul          Athletics Wairar       4:25.67  
 
Boys U15 1500 Metre Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kevin Pugh                   Olympic H & C          4:37.22  
 
Men 15-17 1500 Metre Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jack Hammond              16 Lower Hutt Aac         4:21.14  
  2 Gus Reece                 16 Lower Hutt Aac         4:30.47  
 
Boys U15 5000 Metre Run Wellington C
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Nick Horspool                Wgtn Scottish         14:59.33  
  2 Rowan Hooper                 Wgtn Scottish         15:32.13  
  3 Harry Burnard                Wgtn Scottish         15:34.76  
  4 Joel Carman                  Lower Hutt Aac        15:37.90  
  5 Donal Hanratty               Wgtn Scottish         15:44.56  
  6 Andy Ford                    Wgtn Scottish         16:28.29  
  7 Mathew Rogers                Lower Hutt Aac        16:34.36  
  8 Michael du Toit              Upper Hutt Athle      16:37.00  
  9 Simon Keller                 Wgtn Scottish         16:37.60  
 10 Alasdair Saunders            Wgtn Scottish         17:25.90  
 11 Jamie White                  Wgtn Scottish         17:34.23  
 12 Jonathan Justice             Wgtn Scottish         17:37.60  
 13 James Turner                 Wgtn Scottish         17:37.96  
 14 Jonathan Beresford           Olympic H & C         18:22.42  
 15 Rees Buck                    Wgtn Scottish         18:28.42  
 -- Chris McIlroy                Wgtn Scottish              DNF  
 
Girls U15 5000 Metre Run Wellington C
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Victoria Humphries           WHAC                  18:33.33  
  2 Emily Solsberg               Wgtn Scottish         19:23.14  
  3 Sarah Riceman                Olympic H & C         19:49.50  
  4 Jess Kikstra                 Wgtn Scottish         20:15.14  
  5 Angeline Penberthy           Wgtn Scottish         20:30.35  
  6 Hinano Andrews               Wgtn Scottish         21:44.33  
 
Men 18-19 5000 Metre Run Wellington C
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Stefan Przychodzko        18 Guest                 15:33.43  
 
Men 20-34 5000 Metre Run Wellington C
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Niam MacDonald            20 Guest                 16:15.75  
  2 Tim Noble                 28 Guest                 16:59.11  
 
Women 35+ 5000 Metre Run Wellington C
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Renae Creser              41 Kapiti Harriers       19:41.79  
  2 Michelle Van Looy         44 Wgtn Masters          19:52.57  
 
Men 35+ 5000 Metre Run Wellington C
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Stephen Day               40 Wgtn Masters          15:34.79  
 
Mixed Under 19 300 Metre Hurdles NZSSA 0.762
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hamish Tustin            M17 StreamT/C                44.09   .840m
  2 Daniel Martin              M StreamT/C                46.49   .840m
  3 Madison Robinson           W College Sport We         48.85   .762m
  4 Petra Clarkson             W College Sport We         49.38   .762m
  5 Emma Dawson                W College Sport We         53.40   .762m
 
Mixed High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Darin Hunt                 M Kiwi Athletic            1.57m  
  2 Mark Macfarlane          M51 Wgtn Masters             1.48m  
  3 Emily Deal                 W WHAC                     1.35m  
  4 Jonathan Sceats            M College Sport We         1.25m  
 
Men U16 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Issa Njovu                14 Kiwi Athletic            5.39m   NWI 
  2 Darin Hunt                   Kiwi Athletic            4.76m   NWI 
  3 Jonathan Sceats              College Sport We         4.05m   NWI 
 
Men 18-19 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Aneurin Hunt              18 Kiwi Athletic            3.90m   NWI 
 
Men 35+ Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Graham McPhail            48 Kiwi Athletic            4.44m   NWI 
  2 Keith Bade                70 Kiwi Athletic            4.10m   NWI 
 
Boys U15 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Darin Hunt                   Kiwi Athletic           28.58m   2kg
  2 Issa Njovu                14 Kiwi Athletic           27.54m   1kg
  3 Peter Orman                  Lower Hutt Aac          27.40m   1kg
  4 Peter Jack                   Kiwi Athletic           16.55m   1kg
 
Men 18-19 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Aneurin Hunt              18 Kiwi Athletic           20.07m   1.75kg
 
Men 35+ Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Graham McPhail            48 Kiwi Athletic           25.10m   2kg
  2 Keith Bade                70 Kiwi Athletic           20.46m   1kg
 
Men U16 Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Nathaniel Sulupo             Lower Hutt Aac          38.81m   6kg
  1 Peter Orman                  Lower Hutt Aac          21.79m   5kg
  2 Peter Jack                   Kiwi Athletic           17.23m   5kg
  3 Issa Njovu                14 Kiwi Athletic           16.08m   5kg
  4 Jonathan Sceats              College Sport We        16.07m   4kg
  5 Darin Hunt                   Kiwi Athletic           11.06m   7.26kg
  6 Joseph Thang              13 Kiwi Athletic            9.95m   4kg
 
Men 18-19 Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Aneurin Hunt              18 Kiwi Athletic           15.71m   6kg
 
Men 35+ Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  2 Graham McPhail            48 Kiwi Athletic           17.66m   7.26kg
 
Girls U15 3000 Metre Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Daphne Jones                 Wgtn Scottish         21:28.55  
 
Boys U15 3000 Metre Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sean Lake                    Wgtn Scottish         16:06.94  
 
Women 35+ 3000 Metre Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jacqueline Wilson         69 Trentham United       18:43.11